"הבט– עיר לפניך" כך כתב חיים חפר, במקאמה על העיר חולון.
הכותרת שנבחרה כשם לתערוכה, מסכמת מסע שלשישה חודשים, בו קבוצת אמניות הביטה על העיר בה הן חיות ויוצרות במבט חדש, מתוך חיבור לסיפור החיים האישי שלהן.

האמניות -חלקן נולדו בחולון, חלקן דור שני או שלישי בעיר וחלקן הגיעו ממקומות אחרים קרובים ורחוקים. עבורן, העיר הזו, הקולות שבה, האנשים, האירועים שעיצבו ומעצבים אותה,מהווים חלק משמעותי בסיפור הביוגרפי שלהן.
בתערוכה "הבט – עיר לפניך" חוברים שבעה סיפורים ביוגרפיים אישיים לסיפור ביוגרפי של עיר, דרך
שבע נקודות מבט שונות על העיר חולון. פרספקטיבות חדשות אישיות וחברתיות שהן תוצר של מחקר, למידה המשלבת בין מבע טקסטואלי למבע חזותי, התבוננות, הקשבה ויצירה.

הסיפורים האישיים מוצגים בתערוכה כקטעי זיכרונות שנשלפו מתוך נהר החיים,מהדהדים מול סיפורה של העיר המוצג דרך עבודות טריפטיכון.הפורמט מאפשר מבט רחב במובן של התחלה, אמצע וסוף, או כזה המציג שלוש נקודות מבט שונות, בטכניקות שונות, או באמצעות שלושה אלמנטים נפרדים הקשורים ומשלימים זה את זה.

"הבט – הנה המחר פרוס לפניך‑כמו אז" כתב חפר במקאמה לעיר חולון, מבלי לדעת שמילים אלהתחבורנה אל מסע הלימוד והיצירה של התערוכה.

התערוכה 'הבט- עיר לפניך' מתקיימת כחלק ממיזם 'נהר החיים- בין ביוגרפיה אישית לביוגרפיה חברתית', המזמין אמניות ואמנים הבאים מתחומי יצירה שונים, להתבונן על סיפור חייהם ועל סיפורים נוספים דרך קו, צבע וצורה.
זהו מיזם המבקש לחולל שיח מקומי - חברתי, עמוק, סובלני, לעיתים מהוסס, כמו יד האומן המחזיק מכחול אל מול קנווס לבן. שיח ששואל שאלות, לא תמיד מבקש תשובות אבל תמיד יזמין להקשיב, להתבונן, לדעת עוד.

האמניות המשתתפות: פרידה אגם עוז • ליאורה ויסמן •מימי זיו • גו'די ינוס •אלה לוזינסקי • ענת סופר • איילה שפיר

מנחות: לימור שיפוני עדי נחשון
אוצרות: גליה אדיב, לימור שיפוני עדי נחשון
רכזת פרויקט : יסמין כהן אלגאוי
מנהלת המוזיאון והארכיון לתולדות חולון: ציפורנית פז

מיזם נהר החיים והתערוכה מתקיימים במסגרת "חיבורים חולון" מבית ניצנים, ובתמיכת קרן שותפות

לתצוגה דיגיטלית של תערוכת 'הבט עיר לפניך' חולון 2022